اهمیت طراحی سایت ریسپانسیو برای موفقیت وبسایت

 در حال حاضر سرعت بارگذاری صفحات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این مقاله بیان می‌شود که چرا طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنشگرا اولین گام بسیار مهم است است و نیز راه بهتری که پیش روی شما وجود دارد ترکیب AMP (صفحات سریع موبایل) با طراحی PWA (وب اپلیکیشن‌های پیشرونده) است.

 
آیا طراحی ریسپانسیو کافی است؟
 
 
امروزه اهمیت طراحی برای موبایل از دسکتاپ پیشی گرفته است، بنابراین باید تمام تلاش خود را بکنید تا بتوانید بهترین نتیجه و بیشترین بازده را از این شرایط داشته باشید. جستجوی موبایل، برای تبلیغ کنندگان و هر کسب و کاری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به این آمارها توجه کنید:
 
اکثریت جستجوهای گوگل بر روی تلفن‌های هوشمند یا تبلت‌ها صورت می‌گیرد؛
Hubspot می‌گوید: 50% از جستجوهای موبایل محلی برای اطلاعات تماس کسب و کارهای محلی هستند؛
بر اساس گزارش BrightEdge، 69% از جستجوگران موبایل اظهار داشتند که بیشتر احتمال دارد تا با یک سایت موبایلی از یک برند خرید کنند و آن را نیز بررسی کنند.
در حال حاضر، با طراحی وب موبایل دوستانه، سرعت تقریبا تقدم بیشتری بر هر فاکتور رتبه‌بندی دارد. اما آیا نیمی از وب به طور جدی برای جستجوی موبایل بهینه شده است ؟! با توجه به گوگل، 70% از صفحات وب موبایلی 7 ثانیه طول می‌کشد تا محتوای بصری را بارگذاری کنند. 
 
خطاهای رایج سایت موبایل عبارتند از:
مسدود شدن جاوا اسکریپت و فایل‌های CSS
شکست خوردن ریدایرکت‌ها
رابط‌های گرافیکی ضعیف (برای مثال متن کوچک و پیکسل ضعیف تصاویر)
عملکردهای جستجوی قدیمی
رفع بسیاری از این مسائل نیاز به سرمایه‌گذاری در یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) و پیکربندی مناسب برای سایت موبایلی شما را دارد. با این حال، بسیاری از سؤالات باقی می‌ماند که چه پیکربندی واقعا در وبسایت شما بهترین کار را انجام می‌دهد. 
 
آیا طراحی وبسایت ریسپانسیو کافی است؟
 
 
طراحی وبسایت
 
 
 
در حال حاضر ایجاد یک وبسایت موبایل مستقل، از دیدگاه کاربر نهایی خوب است، اما از لحاظ بهینه‌سازی موتور جستجو ارزش وبسایت شما به شدت کاهش می‌یابد. فراتر از این، دامنه‌های موبایل می‌توانند سرمایه‌گذاری پرهزینه‌ای داشته باشند و حتی هزینه نگهداری از آنها بیشتر باشد. به طور کلی طراحی ریسپانسیو علاوه بر اینکه مزایای زیادی مانند ارزان‌تر بودن نسبت به ایجاد یک سایت مستقل برای موبایل را خواهد داشت اما اشکالات و نقص‌هایی را هم دارد؛ باید به یاد داشته باشیم که طراحی موبایل ریسپانسیو برای سرعت طراحی نشده است، برای طراحان طراحی می‌شود، همچنین برخی اطلاعات مانند جدول‌ها باید بر روی دستگاه‌های کوچک بهینه شوند. بنابراین فقط طراحی ریسپانسیو کافی نیست و امروزه بسیاری از سایت‌ها و صفحات پیش به سمت استفاده از صفحات AMP می‌روند.