پیشرفت رنگ آمیزی و ترکیب رنگ مناسب در تایپوگرافی وب سایت

سال 2016 قطعا سال استفاده از رنگ های غنی و تازه در صنعت طراحی وب بود ؛ در حالی که در سال های گذشته بسیاری وب سایت ها همچنان از رنگ های تکراری مخصوص وب (web safe colors) استفاده می کردند . با توجه به روند طراحی سایت در سال گذشته ، به نظر می رسد در روند طراحی سایت در سال 2017 شاهد پیشرفت و تنوع بیشتر رنگ های وب خواهیم بود . البته ناگفته نماند که بخشی از این پیشرفت در طراحی رنگ آمیزی وب سایت ها به دلیل پیشرفت نمایشگرها در پخش با کیفیت بالای تصاویر و رنگ ها می باشد

فراگیر شدن و رواج یافتن استفاده از دو الگوی طراحی UI کارتی و پارالاکس
همانطور که می دانید امروزه تعداد بسیار فراوانی از الگوها و روش های طراحی UI (رابط کاربری) وجود دارد که به تناسب موضوع و محتوای وب سایت می توانید طرح دلخواه خود را انتخاب کنید . اما طبق آنچه که در روند طراحی سایت سال های اخیر مشاهده کردیم ، دو روش طراحی کارتی و طراحی پارالاکس بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند که روش طراحی کارتی برگرفته از قواعد طراحی متریال گوگل می باشد .
روش طراحی پارالاکس بیشتر برای سایت های پرمحتوا و اصطلاحا heavy content مورد استفاده قرار می گیرد . اسکرول طولانی صفحه وب باعث خستگی کاربر و بازدید کننده می شود ، پس این خود می تواند یک فرصت برای جلب نظر کاربر شود و یا اینکه کاربر با اسکرول زیاد خسته شده و سایت را ترک کند . در روش طراحی پارالاکس ، با ایجاد انیمیشن های خلاقانه برای نمایش محتوای صفحه به کاربر در حین اسکرول کردن ، کاربر را بسیار سرگرم می کند و توجه او را به محتوای به نمایش در آمده در صفحه بسیار جلب می کند .
وب نوش