فاکتورهای مهم سئو در طراحی سایت

1- مهمترین فاکتور در طراحی وب سایت طراحی ui (طراحی گرافیک سایت ) می باشد . یک برنامه نویس یا ظراح وب سایت باید تمام استانداردهای روز دنیا را برای طراحی وب سایت UI را باید درک کرده باشد .
2- طراحی سایت UX (چیدمان و طراحی ساختار وب سایت) چیدمان عناصر وب سایت برای کاربران از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
3- طراحی ریسپانسیو و سازگاری با موبایل و تبلت به صورت کامل مهمترین فاکتور و بروز ترین قاکتور سئو ریسپانسیو بودن وب سایت می باشد.
4- رعایت لینک سازی داخلی و استاندارد بودن لینک های سایت . که اهمیت بالایی در سئو و بهیته سازی دارد ، با بهینه بودن لینک ها و URL های وب سایت شما نگرانی جدی خود را برطرف کرده اید.
5- رعایت توضیحات متا وب سایت در طراحی سایت
6- استفاده از کلمات کلیدی تجاری و برتر در زمینه و موضوع سایت در موقع طراحی سایت .
7- بهینه سازی کدهای css و جاو اسکریپت ، php وhtml وب سایت
8- استفاده از سرور و هاست قدرتمند برای وب سایت
9- استفاده از html5 و css3 برای نمایش وب سایت که مهمترین فاکتور در وب نویسی و سئو سایت می باشد.
10- بهینه سازی تصاویر وب سایت به ویژه در صفحه اول وب سایت .
11- استفاده از اسکیما ها (میکرو دیتا در طراحی سایت) این مورد خیلی می تواند در معرفی مطالب وب سایت شما به کراول های موتورهای جستجو کمک کند لذا از این مورد غافل نباشید.
12- توجه داشته باشید تمام لینک های خروجی از وب سایت به ویژه وقتی از افزونه ها استفاده می کنید وجود نداشته باشد. یا به وب سایت های معتبر لینک خورده باشد (بهتر است در ابتدای کار تعدا لینک های خروجی خود را کم کنید)
13- ناوبری وب سایت باید بهینه شده باشد و کاملا کاربر پسند باشد تا هر کاربری با ورود اول به وب سایت برای بارهای متوالی نیز دوست داشته باشد تا از وب سایت دیدن کند.
14- خیلی از موارد ریز دیگر که یک طراح باید در طراحی سایت با اصول سئو رعایت کند که ذکر آنها در این جا زیاد اهمیت ندارد.
وب نوش