سایت ساز چیست

سایت ساز، برای طراحی وب سایت که توسط برخی افراد یا شركت ها برای پیاده سازی صفحات وب استفاده می شود. در واقع سایت ساز نرم افزار آماده ای است كه در آن از سیستم یا cms یا پرتال های آماده روی سرور جهت طراحی برای انواع سایت ها استفاده می شود.

نرم افزارهای طراحی سایت آماده ، این امكان را به كاربر می دهد كه خود او اقدام به طراحی سایت و راه اندازی سایت مورد نظر خود، نماید. سایت ساز دارای یك سری امكانات محدود و از پیش تعیین شده می باشد كه به كاربر جهت مدیریت سایت كمك می كند، اما طراحی وب سایت حرفه ای و مهمتر از آن بهینه سازی سایت حرفه ای باید به صورت تخصصی و بر اساس الگوریتم های گوگل صورت بپذیرد.
سایت ساز ، همان عبارت غیر تخصصی و عامیانه سیستم مدیریت محتواست. در واقع بین این دو تفاوت خاصی وجود ندارد و معمولا افراد فنی ، این نرم افزار را ، به نام سیستم مدیریت محتوا ، که برگرفته از Content management system (معادل انگلیسی این واژه) می باشد می شناسند و سایر افراد ، این نرم افزار را به نام سایت ساز صدا می کنند. البته برخی از شرکت ها مدعی این هستند که سایت ساز ، یک ویزارد راه اندازی اتوماتیک سایت نیز در اختیار کاربر قرار می دهد ولی سیستم مدیریت محتوا اینگونه نیست. اما این تعریف ، در ذات این دو تفاوتی ایجاد نمی کند و بسیاری از سیستم های مدیریت محتوا نیز دارای این ویزارد هستند. 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ