پیشرفت انیمیشن ها در طراحی سایت

همینطور که بروزرها و زبان های توسعه وب روز به روز پیشرفته تر می شوند ، شاهد پیشرفت رابط های کاربری (User Interface) نیز هستیم .
سبک قصه گویی و شخصیت پردازی امروزه بسیار توجه طراحان را جلب کرده است و توسعه دهندگان نیز ، با تشکر از HTML5 , CSS3 , jQuery ، با پیاده سازی انیمیشن های پیشرفته و زیبا بسیار به بهبود رابط کاربری و تجربه کاربری سایت یا اپلیکیشن کمک می کنند .
انیمیشن ها می توانند برای مقاصد مختلفی مورد استفاده قرار گیرند . مثلا در زمان بارگذاری یک بخش از محتوای سایت که حجیم است و زمان زیادی برای بارگذاری نیاز دارد ، می توان با یک انیمیشن جالب و مرتبط کاربر را سرگرم کرد و تجربه کاربری فوق العاده بهتری را برای او فراهم کرد ؛ و یا اینکه برای هاور روی بخش های مختلف صفحات وب سایت یک انیمیشن زیبای نمایشی ایجاد کرد . همچنین انیمیشن ها یکی از تکنیک های مناسب برای ایجاد میکرواینتراکشن ها بین کاربر و وب سایت می باشند .
البته علاوه بر تمام مزایای استفاده از انیمیشن ها در طراحی سایت ، این مورد را نیز باید در نظر داشت که استفاده بیش از حد از آن ها باعث گمراه و منحرف کردن توجه کاربران وب سایت از محتوای اصلی می شود و می بایست برنامه ریزی شده و طبق یک چهارچوب آن ها را مورد استفاده قرار داد .

رواج چشمگیر محتوای ویدئویی به جای محتوای متنی و عکس
یک عکس می تواند کار چند صد کلمه متن را انجام دهد و مفاهیم و پیام های زیادی را به بازدید کننده منتقل کند ، در حالی که یک ویدئو این کار به طرز شگفت انگیزی بهتر و قوی تر چندین عکس انجام می دهد . همانند انیمیشن ها ، یک تصویر متحرک پیش از هر عنصر دیگری در صفحه وب نظر بازدید کننده را به خودش جلب می کند ، پس طراح سایت حرفه ای می تواند از چینین قابلیتی برای رساندن مفهوم و پیام مد نظرش به کاربر به خوبی استفاده کند .
ویدئو یک رسانه چند کاره است که می تواند برای قصه گویی ، بازاریابی ، و خیلی موارد دیگر در فضای وب مورد بهره برداری قرار گیرد . در حالی که روش های سنتی و استفاده از عکس های استاتیک به هیچ وجه به اندازه ویدئو که یک تصویر داینامیک و پویاست نمی توانند جالب توجه باشند . همچنین ویدئو از امکان فوق العاده پخش صدا نیز برخوردار است
استفاده از ویدئوها روز به روز در حال افزایش است و امروزه ویدئوها تبدیل به بهترین رسانه برای انتقال پیام مد نظر به کاربران و بازدید کنندگان وب سایت است .
پیش بینی می شود در روند طراحی سایت در سال 2017 حدود 80% از حجم ترافیک کاربران وب تنها برای تماشای ویدئوها استفاده شود .