رقیب اسکایپ با امنیت بیشتر از راه رسید

کیم دات کام، سرمایه گذار طراح سایت به اشتراک گذاری مگاآپلود تازه‌ترین محصول خود را این بار برای رقابت با نرم افزار تلفن اینترنتی اسکایپ عرضه کرده است.
رقیب اسکایپ با امنیت بیشتر از راه رسید
این نرم‌افزار که مگاچت نام دارد یک سرویس مکالمه ویدیویی رمزگذاری شده است که از طریق مرورگرهای اینترنتی کار می کند و برای استفاده از آن نیازی به نصب نرم افزار یا برنامه اضافی نیست.
مگاچت علاوه بر تماس ویدیویی برای به اشتراک گذاری فایل هم قابل استفاده است. البته قرار است امکانات دیگری هم به این مجموعه اضافه شود که هنوز جزییات آن اعلام نشده است.
مگاچت هنوز در مرحله آزمایشی است و کاربرانی که آن را آزمایش کرده‌اند می‌گویند چندباری شاهد قطع و وصل شدن ارتباط ویدیویی و تماسشان بوده اند. علاوه بر این اطلاع رسانی در مورد تماس های تلفنی دریافتی هم هنوز به درستی انجام نمی شود. بررسی ها همچنین حاکیست کیفیت سرویس یاد شده کم و بیش مشابه با خدمات نرم افزار اسکایپ است.
بررسی امکانات به اشتراک گذاری فایل مگاچت نشان می‌دهد که این سرویس کیفیت خوبی دارد و به سادگی برای به اشتراک گذاری پوشه‌های مختلف بر روی رایانه ها هم قابل استفاده است. سیستم رمزگذاری مگاچت از نوع User Controlled Encryption (UCE) بوده و این بدان معناست که کلیدرمزگذاری و رمزگشایی داده ها در اختیار خود کاربران است و آنها می توانند این کلیدها را با هم رد وبدل کنند.
اگر چه برای استفاده از مگاچت نیازی به نصب برنامه و نرم افزار وجود ندارد، اما افزونه هایی برای مرورگرهای کروم و فایرفاکس طراحی شده تا کارآیی و امنیت مگاچت افزایش یابد.
طراحان این برنامه می گویند با توجه به افشاگریهای ادوارد اسنودن در مورد نشت اطلاعات اسکایپ و کنترل آن توسط جاسوسان آمریکا و آژانس امنیت ملی این کشور، کاربران می توانند با استفاده از خدمات یاد شده از حفظ امنیت خود مطمئن باشند.